fbpx
Skip links

Millega peaks arvestama Facebookis reklaamides? + Facebooki uued funktsioonid

Veel mõned aastad tagasi kasutas Eestis Facebookis reklaamimise maksimaalset võimekust käputäis ettevõtteid, mistõttu oli praegusest tunduvalt lihtsam oma toote või teenusega silma paista. Ühtlasi ei arenenud platvorm reklaamija jaoks nii jõudsalt nagu täna. 

Töötan Facebooki ärikonto, reklaamihalduri, Commerce Manageri ja teistes Facebooki tööriistadega ringi igapäevaselt. Vähemalt kord nädalas, mõnikord isegi tihedamini, kuulen või märkan mõnda uuendust. 

Facebook teavitas eelmisel nädalal uutest funktsioonidest

Alles eelmisel nädalal teatas Mark Zuckerberg mitmest uuest e-poodidele suunatud võimalusest, mille arendamise kallal Facebook hekel töötab. Näiteks saavad e-poodnikud peagi oma poe ka Whatsappis ja Facebook Marketplace’is üles seada. Nende funktsioonide Eestisse jõudmisega läheb küll ilmselt pisut kauem aega.


Töös on ka uute personaliseeritud e-poodidele suunatud reklaamide loomine ja visuaalse otsingufunktsiooni arendamine, mis aitab kiirelt tuvastada teisi sarnaseid tooteid. 

Ühtlasi on nüüd võimalik luua Instagram Reelsi reklaame, mis avab taaskord võimaluse katsetada uusi taktikaid, et paremini oma sihtgrupini jõuda. 

Facebook on alati tunnustanud neid, kes haaravad uuendustest kinni ja aitavad funktsioone populariseerida. Seega on ajaga kaasas käimisel ja kiirel adapteerumisel Facebookis reklaamides oluline koht. Küll aga mõtle hoolikalt läbi, mis on sinu sihtgrupi jaoks oluline ja kas nendel uuendustel on sinu praeguses strateegias oma koht. Kui sinu sihtgrupp Reelse ei jälgi, siis pole mõtet sellele oma resursse suunata.

Usalda algoritmi ja loo head sisu

Facebookis reklaamimine on muutunud ühest küljest lihtsamaks – Facebook tahab, et usaldaksid algoritmi ja jätaksid “raske töö” ehk otsustamise tema hoolde. 

Teisalt on varasemast olulisem mõista masinõppe hingeelu, Facebooki sees olevaid tööriistu uusi funktsioone ning katsetada erinevaid strateegiaid ja taktikaid. See kõik võib aga ajapuuduses äriomaniku jaoks osutuda keeruliseks. 

Ja loomulikult on tehniliste aspektide kõrval endiselt oluline mõista inimpsühholoogiat ja sellest lähtuvalt luua tipptasemel sisu – tekste, videosid, animatsioone, mis ei müüks, vaid pakuks väärtust ja toimetaks potentsiaalse kliendi samm-sammult teadvustamise faasist ostuni. 


Kui vajad abi Facebooki reklaamide haldamisel, võta meiega julgelt ühendust!

info@estlanders.com
+372 55 48 172